Харчування дітей в дошкільному навчальному закладі забезпечують : 

Кухар - Маляр Валентина іванівна

Освіта- середня спеціальна Харківське кулінарне училище.

Стаж безпосередньої роботи: 34 роки, в даному закладі 29 років.

Кухонний робітник - Бодарєва Ірина Миколаївна

 


Організація харчування дітей в ДНЗ

Однією з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб, і як наслідок успішності у навчанні є повноцінне харчування. Саме тому адміністрацією закладу приділяється велика увага даному питанню.

Організація харчування дітей у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (із змінами) від 22листопада 2004 р. № 1591, Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 1 червня 2005 р. № 242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17 квітня 2006 р. № 298/227 (із змінами відповідно до наказу МОНмолодьспорту України від 26.02.2013 р. № 202/165), інших чинних санітарних норм та правил.

Відповідно до штатного розпису дошкільний навчальний заклад  укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування.

З метою зниження рівня захворюваності приділяється увага диспансерній групі дітей – з відхиленням у стані здоров’я і хронічними захворюваннями поза загостренням (хвороби печінки, жовчних протоків, нирок, алергічні хвороби тощо). За призначенням лікаря ці діти отримують короткострокове дієтхарчування. Ведеться облік таких дітей, відповідно до вимог враховується тривалість застосування дієти і своєчасне переведення дітей на загальний стіл.

У закладі встановлено доцільний трьохразовий режим харчування, наявні меню-вивіски, графіки видачі їжі (затверджені завідувачем), добові проби. Призначені відповідальні особи за організацію харчування  та  відповідальна особа за зняття проби з готових страв.

Відповідно до вимог організовано питний режим.

Ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації.

У дошкільному закладі наявні картотеки страв, орієнтовні двотижневі, сезонні меню, затверджені СЕС, щоденні меню-розкладки, котрі відповідають картотекам страв.

Дошкільний навчальний заклад забезпечений проточною холодною та гарячою водою. Технологічне та холодильне обладнання знаходиться в робочому стані, є необхідна кількість посуду, котрий промаркований і використовується  за призначенням.

В закладі наявний весь набір продуктів (в асортименті крупи, цукор, борошно, масло вершкове, овочі, риба, м’ясні та молочні продукти, соки тощо).  Всі продукти харчування, що надходять, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість.

Зберігаються продукти в спеціально обладнаній  коморі, овочесховищі, холодильниках, де забезпечено дотримання санітарних норм,  в тому числі товарне сусідство, температурний режим тощо. Дані про безпечність якості продуктів та термін їх реалізації систематично фіксується в Журналі бракеражу сирої продукції. Облік продовольчої сировини фіксується в Книзі складського обліку продуктів.

Аналіз виконання норм харчування основних продуктів за 2015 рік показав, що в цілому харчування вихованців дошкільного навчального закладу здійснюється наближено до норм (у середньому – 69%). Так виконання норм  за 2015 рік становить:

м’ясо, м’ясопродукти – 89%;

риба – 53%;

олія соняшникова – 89%;

масло вершкове – 91%;

молоко – 42%;

сир кисломолочний – 20%;

сир твердий – 80%;

яйця – 66%;

цукор – 98%;

картопля – 91%;

овочі – 74%;

фрукти – 45%;

соки – 48%

 

Вихователі та помічники вихователів дошкільного навчального закладу беруть  активну участь в організації харчування дітей, формують  у них культуру харчування та розуміння значення прийому їжі для нормального функціонування організму. Дітей привчають сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватись столовим приладдям (столовою, чайною ложками та виделкою). Дітей середньої та старшої груп навчають чергувати: сервірувати столи, збирати використаний посуд, використовувати санітарний одяг.

 

Упродовж  року спеціалісти санітарно-епідеміологічної служби здійснювали контроль за організацією харчування дітей у дошкільному навчальному закладі,  зауважень  щодо організації харчування не було. Попередні пропозиції щодо неефективної роботи застарілої вентиляційної системи  через відсутність коштів не виконані.